KATEGORIE
NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach, podaj swój e-mail:
e-mail:

Chcę zrezygnować

AKTUALNOŚCI

2022-07-05

Program Czyste Powietrze Plus rusza już 15 lipca 2022. Wypłata pieniędzy przed rozpoczęciem remontu i wyższa dotacja

Rusza program Czyste Powietrze Plus - 2 lipca 2022 poinformowała Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Najważniejsza zmiana to prefinansowanie inwestycji. W programie Czyste Powietrze Plus właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się dotację na wymianę kopciucha oraz ocieplenie domu otrzymają wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Dowiedz się więcej.

czytaj więcej »

2022-07-04

Senat poparł przepisy o cyfrowym dzienniku budowy

Senat jednogłośnie opowiedział się w czwartek za nowelizacją Prawa budowlanego, zgłaszając do niej poprawki. Umożliwi ona prowadzenie dziennika budowy oraz dokumentowanie przebiegu robót budowlanych w formie elektronicznej. Będzie to kolejny etap cyfryzacji formalności budowlanych, ale przewidywane jest pozostawienie możliwości prowadzenia dziennika papierowego.

czytaj więcej »

2022-07-01

Opłacalność fotowoltaiki - od 1 lipca 2022 nowy system rozliczeń! Czy fotowoltaika będzie bardziej opłacalna?

Opłacalność fotowoltaiki stanęła pod znakiem zapytania, odkąd obowiązuje nowy system rozliczeń prosumentów z dostawcami prądu net-billing, a rządowy program dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych został okrojony. Od kwietnia 2022 obserwujemy mniejsze zainteresowanie fotowoltaiką - liczba nowych zamówień spadła nawet o 90%. Czy to oznacza, że fotowoltaika przestała być opłacalna? Bynajmniej. Nie opłaca się nie mieć fotowoltaiki. Od 1 lipca 2022 wchodzi nowy system rozliczeń w net-billing.

czytaj więcej »

2022-06-30

Od 1 lipca nabywcy mieszkań lepiej chronieni, ale uderzy to ich po portfelach

Od piątku zmienią się zasady zakupu mieszkań oraz domów na rynku pierwotnym. Teoretycznie klienci deweloperów będą lepiej chronieni, ale za bezpieczeństwo mogą zapłacić wyższymi cenami mieszkań. Przez dwa lata też wielu deweloperów będzie budowało mieszkania na starych zasadach. Nowe przepisy pełne są też nieprecyzyjnych i niedookreślonych regulacji.

czytaj więcej »

2022-06-29

Wszystkie domy bez pozwolenia na budowę od 2023! Nowy pomysł rządu

Przy budowie domów jednorodzinnych nie będzie wymagane pozwolenie na budowę. Dotyczyć to będzie budynków niezależnie od ich powierzchni. Deregulację Prawa budowlanego zapowiedział 23 czerwca Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od przyszłego roku.

czytaj więcej »


pokaż więcej aktualności »

e-mail: hasło:
2019-12-30

Regulamin obowiązujący do 31.12.2020 r.

Regulamin sklepu obowiązujacy do 31.12.2020 r.

Księgarnia internetowa działająca pod adresem www.polcen.com.pl, jest prowadzona przez: POLCEN Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-511), ul. Nowogrodzka 31, tel. 22 622 29 62, fax 22 122 15 32, wysokość kapitału zakładowego 50.000 zł (gwarancja bankowa), wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 366821, NIP: 525-248-82-39, REGON 142562541 (dalej: „Spółka”).

 

Słowniczek:


POLCEN – spółka pod firmą POLCEN Sp.z o.o. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-511) przy ul. Nowogrodzka 31, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 366821, NIP: 525-248-82-39, REGON 142562541. wysokość kapitału zakładowego 50.000 zł (gwarancja bankowa)

Księgarnia Internetowa polcen.com.pl – prowadzony przez Spółkę sklep internetowy, dostępny pod domeną internetową www.polcen.com.pl

 

Klient – osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej ale posiadająca zdolność prawną, korzystająca ze Księgarni Internetowej polcen.com.pl, w tym w szczególności dokonująca zakupów.

 

Konsument - klient będący osobą fizyczną, dokonujący zakupów w księgarni Internetowej POLCEN.com.pl w zakresie niezwiązanym bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową (zgodnie z art. 221 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93)

 

Konsultant - osoba obsługująca Klienta w Biurze Obsługi Klienta (BOK), porozumiewająca się z konsumentem telefonicznie lub pisemnie;


Konto Klienta - baza zawierająca dane Klienta służące min. do realizacji składanych zamówień, historię zamówień, preferencje Klienta dotyczące wybranych funkcjonalności Księgarni, dane dotyczące wpłat;


Przelew tradycyjny - płatność wykonywana przez Klienta w banku poprzez konto internetowe lub stacjonarne lub na poczcie;


Przelew elektroniczny - płatność wykonywana przez Klienta z konta bankowego on-line, za pośrednictwem systemów płatności on-line;


Koszyk – funkcjonalność Księgarni internetowej polcen.com.pl, w której widoczne są wybrane przez Klienta produkty do zakupu oraz umożliwiająca Klientowi wpisanie numeru kodu rabatowego, a także ustalenie i modyfikację danych zamówienia, w szczególności: ilość produktów, adres dostawy, dane do faktury, sposób dostawy, formy płatności.


Dni robocze - wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy;


Czas realizacji zamówienia - czas, w jakim Księgarnia skompletuje zamówienie i przekaże je przewoźnikowi realizującemu wybraną przez Klienta formę dostawy;

 

Strona produktowa – strona w Księgarni Internetowej polcen.com.pl, na której przedstawione są informacje na temat produktu.

 

Podmiot realizujący płatność – zewnętrzny w stosunku do Spółki podmiot, pośredniczący przy realizacji płatności za pomocą przelewu bankowego lub płatności kartą płatniczą.

 

Treść cyfrowa – dane wytwarzane i dostarczane w formie cyfrowej, w szczególności są to: ebooki, utwory mp3, albumy mp3, muzyka mp3, gry cyfrowe.

 

Ebooki – tzw. e-książki, czyli książki w wersji elektronicznej. Książki mogą być zapisane w formacie plików PDF lub EPUB bądź w postaci plików w innych formatach oferowanych przez Księgranię internetową polcen.com.pl Ebooki są sprzedawane w postaci plików cyfrowych lub w postaci nośników pamięci typu płyty CD itp.

 

Pliki elektroniczne - treści cyfrowe, e-booki, audiobooki i inne produkty oferowane do sprzedaży w formie pliku do odczytania na odpowiednim urządzeniu elektronicznym;


PDF – (skrót od Portable Document Format) format pliku o tej samej nazwie opracowany przez firmę Adobe Systems.

 

EPUB – (skrót od electronic publication) – format zapisu książki elektronicznej, którą można odczytać za pomocą aplikacji Adobe Digital Editions (ADE).

 

AADRM – (skrót od Adobe Adept Digital Rights Management) – system firmy Adobe Systems mający na celu zabezpieczenie przed nielegalnym rozpowszechnianiem danych. Adobe Digital Editions (ADE) - bezpłatna aplikacja firmy Adobe umożliwiającą czytanie Ebooków (PDF i EPUB) chronionych DRM (Digital Right Management). Aplikacja nie jest dostępna w polskiej wersji językowej (informacja aktualna na dzień 25 października 2011 r).

 

DRM (Digital rights management) - cyfrowe zarządzanie prawami. System zabezpieczeń mający przeciwdziałać nielegalnemu, niezgodnemu z wolą właściciela praw używaniu danych;

 

Kodeks Cywilny - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 (Dz. U. z 2014 r. poz.121 z zm.);

 

Ustawa o prawach konsumenta - Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz. U. z 2014 r poz. 827);

 

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 (Dz. U z 2013 r poz. 1422 z zm.).

 

REGULAMIN ZAKUPÓW

1. Księgarnia internetowa prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

2. Zamówienia są przyjmowane ze strony www.polcen.com.pl, w wyjątkowych przypadkach:

- e-mailem wydawnictwo@polcen.com.pl, 

- faxem 22 122 15 32

- telefonicznie 22 622 29 62, kom. 601 885 039

Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie o jego przyjęciu, warunkach zawartej umowy sprzedaży, prawie odstąpienia od umowy oraz sposobie składania ewentualnych reklamacji.

Zamówienia realizujemy do wyczerpania nakładu

3. Razem z towarem wysyłamy paragon lub fakturę VAT.

4. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia paragonu lub faktury.

Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie 22 622 29 62, kom. 601 885 039, faxem 22 122 15 32, lub e-mailem wydawnictwo@polcen.com.pl

Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane (w tym przypadku prosimy o nie odbieranie przesyłki na poczcie).

5. Wszystkie ceny książek są podawane w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Księgarnia ma prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty księgarni internetowej, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach księgarni lub wprowadzania w nich zmian.

6. Na zrealizowane zamówienia udzielamy rabatów.

7. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Do każdego zamówienia są doliczane koszty przesyłki:

 

Lp.

wysyłka

płatność

masa (g)

cena

1

Odbiór osobisty

po uzgodnieniu terminu odbioru

-

0.00 zł

2

Poczta Polska ekonomiczna przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

0-0

0.00 zł

3

Poczta Polska ekonomiczna przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

1-349

10.00 zł

4

Poczta Polska ekonomiczna przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

1000-1999

15.00 zł

5

Poczta Polska ekonomiczna przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

350-999

13.00 zł

6

Poczta Polska ekonomiczna przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

2000-4999

19.00 zł

7

Poczta Polska priorytet - przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

2000-4999

20.00 zł

8

Poczta Polska priorytet - przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

350-999

14.00 zł

9

Poczta Polska priorytet - przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

1000-1999

16.00 zł

10

Poczta Polska priorytet - przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

1-349

11.00 zł

11

Przesyłka Kurierska - przelew tradycyjny lub elektroniczny

przelew na konto bankowe

1-30000

18.00 zł

12

Przesyłka kurierska Pobranie

za pobraniem

1-30000

23.00 zł

 

W przypadku zamówień realizowanych zwykłą pocztą, których wartość przekracza 300,00 zł. koszty wysyłki pokrywa księgarnia POLCEN.

Aby przyspieszyć wysyłkę, prosimy o przesłanie e-mailem potwierdzenia przelewu.

8. Czas realizacji zamówień trzy dni robocze.

9. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy

Przesyłki dostarcza:

- Poczta Polska - typowy czas dostawy do 3 dni,

- przesyłka kurierska – typowy czas dostawy 1 dzień roboczy

- odbiór osobisty – w dniu zamówienia po uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

10. Formy płatności za zamówione towary:

- za pobraniem - należność pobiera listonosz lub kurier,

- przelew na konto bankowe (tradycyjny, bądź elektroniczny) - przelew należności na konto księgarni internetowej przed wysyłką książek.

11. Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i przelewem elektronicznym przeprowadzane są za pośrednictwem Krajowego Integratora Płatności S.A. Przedmiotowe usługi świadczy Tpay S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Św. Marcina 73/6, 61-808 Poznań, NIP 7773061579, REGON 300878437, wpisanym do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000412357, prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Wydział VIII Gospodarczy KRS, kapitał zakładowy 4 798 500,00 zł wpłacony w całości, na podstawie Regulaminu usług dostępnego pod adresem: https://tpay.com/regulaminy.

12. Nie realizujemy zamówień na przesyłki zagraniczne, można je składać w innych księgarniach internetowych.

13. Zgodnie z ustawą z 24 czerwca 2014 roku o prawach konsumenta klient może odstąpić od umowy sprzedaży towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru. W załączniku do regulaminu podano POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY wraz z FORMULARZEM ODSTAPIENIA OD UMOWY.

Aby odstąpić od umowy należy przesłać na adres POLCEN Sp. z o.o. podany wyżej, pocztą, mailem lub faksem pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Można w tym celu skorzystać z wzoru oświadczenia o odstąpienia od umowy który stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

Zakupiony towar należy zwrócić w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Koszt zwrotu towaru obciąża klienta. Proszę nie wysyłać przesyłek z odsyłanym przez klienta towarem „za pobraniem”, gdyż nie będą przyjmowane.

Płyty CD, płyty DVD, kasety MC muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu. Jeżeli opakowanie zostało naruszone klientowi nie służy prawo odstąpienia od umowy.

W przypadku innych zwracanych towarów, jeśli zostały uszkodzone przez klienta lub będą nosiły ślady zużycia, klient otrzyma zwrot tylko części zapłaconej ceny.

Zwracany towar należy odsyłać pocztą. Pieniądze za towar wraz z opłatą za jego przesłanie w wysokości przewidzianej dla wysyłki przez Pocztę Polską zostaną zwrócone niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania przez nas zwracanego towaru na konto bankowe wskazane przez klienta. W braku wskazania konta, pieniądze zostaną zwrócone w taki sam sposób, w jaki były zapłacone (przelewem bankowym na konto z jakiego zostały zapłacone lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu jeżeli były płacone za pobraniem)

14. Wszystkie towary dostępne w księgarni są objęte rękojmią producenta.

15. Reklamacje.

Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, prosimy odesłać go przesyłką pocztową pod adresem POLCEN Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, pok. 333, 00-511 Warszawa.

Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (z powodu wyczerpania nakładu), lub klient tego zażąda księgarnia zwróci nabywcy równowartość ceny zakupu produktu.

Jeżeli reklamacja klienta nie zostanie uznana POLCEN Sp. z o.o. w terminie 14 dni od jej otrzymania zawiadomią klienta o odmowie uznania reklamacji. Brak odmowy w tym terminie oznacza uznanie reklamacji za zasadną.

Proszę nie wysyłać przesyłek z odsyłanym przez klienta towarem „za pobraniem”, gdyż nie będą przyjmowane.

16. Dane osobowe podawane przez Klientów w księgarni internetowej polcen.com.pl (w tym w procesie rejestracji konta, w procesie składania zamówienia bez rejestracji w księgarni internetowej polcen.com.pl, w procesie korzystania z księgarni internetowej polcen.com.pl, w tym dokonywania zakupów w księgarni internetowej polcen.com.pl), przetwarzane są przez POLCEN Sp.z o.o. z o.o. z adresem siedziby: ul. ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa (administrator danych).

Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednakże niezbędne do dokonywania zakupów oraz korzystania z tych usług świadczonych drogą elektroniczną przez POLCEN, które wymagają podania danych osobowych. POLCEN przetwarza dane osobowe w celu świadczenia usług drogą elektroniczną, zawierania z Klientem i wykonywania umów sprzedaży produktów zamówionych przez Klienta w księgarni internetowej polcen.com.pl, a w przypadku wyrażenia przez Klienta zgody, o której mowa w § 17 niniejszego regulaminu, również w celu świadczenia usługi newslettera.

Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania i usunięcia. Dane osobowe mogą być poprawiane lub usuwane po zalogowaniu się na konto Klienta (zakładka „Twoje konto”) lub poprzez zgłoszenie od Centrum Wsparcia Klienta.

Udostępnienie przez Klienta danych osobowych w profilu publicznym Klienta, oznacza wyrażenie zgody na udostępnienie tych danych nieograniczonemu kręgowi osób.

Klient podając dane oświadcza, że podane przez niego dane osobowe są jego danymi.

Szczegółowe postanowienia dotyczące ochrony danych osobowych Klienta zgodne Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO) znajdują się w zakładce Polityka prywatności pod linkiem: https://www.polcen.com.pl/strona/cookies .

17. Newsletter

Klient może wyrazić zgodę na zamówienie usługi newslettera (subskrypcja). Usługa newslettera polega na okresowym przesyłaniu na podany adres e-mail biuletynu informacyjnego POLCEN oraz wiadomości zawierających treści marketingowe (informacje handlowe) POLCEN i jej partnerów biznesowych (w tym treści dotyczące produktów POLCEN i jej partnerów biznesowych oraz Promocji). Subskrypcja newslettera dokonywana jest poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu rejestracyjnym lub w terminie późniejszym w zakładce „Twoje konto” (odnośnik „Newsletter”).

Subskrypcja newslettera jest dobrowolna i nieodpłatna. Usługa newslettera świadczona jest przez czas nieoznaczony i Klient może z niej zrezygnować w każdym czasie.

Klient może w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji newslettera samodzielnie, poprzez odznaczenie stosownego pola w zakładce „Twoje konto” (odnośnik „Newsletter”) lub za pośrednictwem Centrum Wsparcia Klienta.

18. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

19. Regulamin jest dostępny pod adresem: https://www.polcen.com.pl/strona/regulamin.

20. W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

 

Załącznik nr 1 do regulaminu

 

Zasady sprzedaży Ebooków w formie plików cyfrowych w Sklepie Internetowym polcen.com.pl

§ 1 Sposób składania zamówienia

1. Warunkiem zakupu Ebooka jest posiadanie aktywnego konta Klienta w Sklepie Internetowym polcen.com.pl.

2. Klient może zamówić tylko jedną sztukę danego tytułu Ebooka.

3. W przypadku zakupu Ebooka, który po zakupie zapisywany jest na koncie Klienta w ramach Sklepu Internetowego polcen.com.pl, Klient nie jest zobowiązany do podania swoich danych osobowych w formularzu zamówienia, aby zamówienie zostało zrealizowane. Ze względu na funkcjonalność Sklepu Internetowego polcen.com.pl wypełnienie formularza jest konieczne do realizacji zamówienia, jednakże Klient może wypełnić formularz dowolnym ciągiem znaków.

4. Na Stronie produktowej każdego Ebooka Sklep Internetowy polcen.com.pl zamieści informację określającą zakres licencji, w tym w szczególności:

a) liczbę urządzeń, na których Ebook może zostać otwarty;

b) możliwość drukowania i kopiowania Ebooka.

5. W przypadku zamówienia jednocześnie Ebooka/ów i produktów innego rodzaju zamówienie zostanie podzielone na zamówienie dotyczące Ebooka/ów oraz zamówienie dotyczące produktów innego rodzaju. Każde z zamówień zostanie zrealizowane odrębnie.
6. Na stronie polcen.com.pl ma miejsce weryfikacja geolokalizacyjna. Spółka sprawdza, z jakiej lokalizacji (kontynentu, kraju, województwa i miejscowości) Klient składa zamówienie. W przypadku, w którym w danej lokalizacji sprzedaż danego produktu jest zabroniona, Klient nie będzie mógł złożyć zamówienia na dany produkt i zostanie mu wyświetlony odpowiedni komunikat. Informacje dodatkowe dotyczące geolokalizacji będą zamieszczone na stronie polcen.com.pl.

§ 2 Warunki realizacji zamówienia

1. Zamówienie zawierające Ebooki zostaje przekazane do realizacji w momencie otrzymania przez Spółkę od podmiotu realizującego płatność potwierdzenia pozytywnej informacji o dokonaniu płatności.
2. Po otrzymaniu informacji o dokonanej płatności Spółka prześle wiadomość na adres e-mail podany przez Klienta, która zawierać będzie:

a) potwierdzenie otrzymania płatności;

b) informacje odnośnie sposobu pobrania Ebooka.

3. Jeśli zrealizowanie zamówienia nie jest możliwe, Spółka poinformuje Klienta o zaistniałej sytuacji przesyłając wiadomość na adres e-mail podany przez Klienta. W przypadku dokonania przez Klienta uprzedniej płatności za takie zamówienie, Spółka dokona zwrotu wpłaconych środków zgodnie z zasadami opisanymi w § 13 regulaminu.

§ 3 Odstąpienie od umowy

1. Konsument ma prawo do rezygnacji z zamówienia do momentu pobrania Ebooka ze Sklepu Internetowego polcen.com.pl Spółka zwróci Konsumentowi uiszczoną przez Konsumenta należność zgodnie z postanowieniami § 13 regulaminu.

2. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Spółkę o utracie prawa odstąpienia od umowy (zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - tekst jednolity z dnia 24 czerwca 2014 r., Dz. U. z 2014 r., poz. 827).

§ 4 Zasady korzystania z Ebooków

1. Zakupione i opłacone Ebooki będą dostępne dla Klienta do pobrania w formie linku przesłanego na skrzynkę mailową Klienta.
2. W celu pobrania Ebooka należy kliknąć na przesłany link lub wkleić go w adres przeglądarki. Po kliknięciu zostanie udostępniony do pobrania plik w formacie .acsm (format Adobe Digital Editions) lub PDF/EPUB (w przypadku Ebooków bez ochrony licencji DRM).
3. W przypadku Ebooka składającego się z więcej niż jednego pliku, wyświetlona zostanie lista plików do pobrania.
4. Do pobrania pliku chronionego DRM niezbędne jest zainstalowanie oprogramowania Adobe Digital Editions.
5. Zaleca się zapisywanie Ebooków na nośniku pamięci przez Klienta po dokonaniu zakupu. Spółka nie świadczy usługi przechowywania zakupionych Ebooków w Sklepie Internetowym polcen.com.pl, zatem Klient ponosi ryzyko niezapisania Ebooków na odrębnym nośniku pamięci.
6. Wszystkie Ebooki oferowane przez Sklep Internetowy polcen.com.pl są objęte ochroną przewidzianą w ustawie z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych i mogą być używane wyłącznie na zasadach określonych w niniejszym regulaminie oraz w licencji.
7. Klient ma prawo korzystać z Ebooków wyłącznie na własny użytek zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
8. Klient w szczególności nie jest uprawniony do:

a) rozpowszechniania Ebooków lub ich opracowań w całości lub we fragmentach;

b) utrwalania lub zwielokrotniania Ebooków w celu ich rozpowszechniania;

c) komercyjnego wykorzystywania Ebooków w jakikolwiek sposób.

9. Klient jest zobowiązany do dbania o to, aby osoby nieuprawnione nie korzystały z Ebooków w sposób niezgodny z prawem, regulaminem oraz postanowieniami licencji.

§ 5 Reklamacje

1. Klient może zgłosić reklamacje do Centrum Wsparcia Klienta, w szczególności w przypadku, gdy:

a) zakupiony Ebook okaże się uszkodzony lub nie uruchamia się;

b) w ciągu 2 (dwóch) godzin od dokonania zapłaty przelewem elektronicznym Tpay za Ebook nie zostanie mu udostępniona możliwość jego pobrania.

2. Spółka ustosunkuje się do reklamacji w terminie 14 (czternaście) dni kalendarzowych.

§ 6 Postanowienia końcowe

1. W przypadku sprzeczności z regulaminem Sklepu Internetowego polcen.com.pl zastosowanie znajdują postanowienia niniejszego załącznika.
2. W sprawach nieuregulowanych odmiennie w niniejszym załączniku stosuje się postanowienia regulaminu.

 

 

Załącznik nr 2 do regulaminu

 

POUCZENIE O ODSTAPIENIU OD UMOWY

 

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane poczta, faksem lub pocztą elektroniczną). Prosimy o podanie w tym oświadczeniu Państwa danych: imię i nazwiska, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, numer telefonu, numer faksu i adres e-mail Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, zamieszczonego na końcu tego pouczenia, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informacje dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na adres:

POLCEN Sp. z o.o. , ul. Nowogrodzka 31, pok. 333, 00-511 Warszawa niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy

 

 

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(Formularz ten należy wypełnić tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy.)

 

…………………………………………………..

(imię i nazwisko klienta)

…………………………………………………

(adres klienta)

…………………………………………………

(telefon, e-mail)

……………………………

(Miejscowość i data)

 

POLCEN Sp. z o.o.,

ul. Nowogrodzka 31,

00-511 Warszawa

 

Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących towarów nabytych w sklepie internetowym www.polcen.com.pl ………………………………………..………………………………………………………………………………………………………

Data ich odbioru …………………………………………

Nr zamówienia ………………………………………..

Nr dokumentu płatności ……………………………………………

 

Proszę o zwrot pieniędzy na następujące moje konto bankowe:

………………………………………………………………………..…………………………………………………….

 

 

 

……………..……………………………….

(Podpis klienta)

(tylko jeśli formularz jest wysyłany w wersji papierowej)

 

 

601885039

POLCEN Sp. z o.o.

Telefon
601 885 039
e-mail
wydawnictwo@polcen.com.pl

Dojazd
zobacz mapę dojazdu
 
Adres
ul. Nowogrodzka 31 lok. 333
00-511 Warszawa