2021-03-05
Build 4 Future 2021 – branża ma się dobrzeForum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, po raz pierwszy w formule online, poruszało najważniejsze i najaktualniejsze tematy związane z budownictwem w dobie pandemii oraz perspektywami dla tego sektora gospodarki po COVID-19.
2021-03-04
Bankructwa firm budowlanych w 2020Wzrost bankructw firm budowlanych w roku 2020 nie był tak duży jak w innych branżach. Eksperci jednak twierdzą, że w roku 2021 będzie ich więcej. Ile firm budowlanych ogłosiło niewypłacalność w roku 2020?
2021-03-03
Słabnie walka z wiatrakami - rząd poluzuje odległości, gmina wpisze w planJeśli rada gminy zgodzi się na rozwój inwestycji w energetykę wiatrową na swoim terenie, to w miejscowym planie zagospodarowania może zmniejszyć dopuszczalne odległości od budynków. Musi to skonsultować z mieszkańcami. Przygotowywane przez rząd zmiany to krok w dobrym kierunku, ale nie rozwiązują wszystkich problemów.
2021-03-02
Ranking Budowlana Marka Roku 2021Ranking Budowlana Marka Roku to przedsięwzięcie ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Ranking dotyczy producentów materiałów budowlanych i wyraża preferencje zakupowe klientów, pokazuje najpopularniejsze marki. Ogłoszenie wyników 17. już rankingu marek budowlanych na rok 2021 jest planowane na 10 czerwca 2021.
2021-03-01
Roszczenia związane z COVID-19 w budownictwie – konferencjaKonferencja „Roszczenia związane z COVID-19 w budownictwie. Strategie i sposoby dochodzenia roszczeń w rzeczywistości covidowej” obędzie się online 10–11 marca 2021 r.
Liczba mieszkań budowanych w programie Mieszkanie Plus przekroczyła 26 tysięcy
Mieszkania już wybudowane i te wciąż budowane w programie Mieszkanie Plus to łącznie 26 tysięcy 182. Dane te – według informacji resortu rozwoju, pracy i technologii, odnoszą się do stanu na koniec 2020 roku. Program składa się z części rynkowej i części społecznej.
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka podczas posiedzenia komisji sejmowych poinformowała o stanie polityki mieszkaniowej państwa, w szczególności realizacji programu Mieszkanie Plus.
Program Mieszkanie Plus składa się z części rynkowej i części społecznej.
Jak mówiła, rządowy program Mieszkanie Plus składa się z części rynkowej i części społecznej. Z tego liczba mieszkań wybudowanych i mieszkań w budowie w części rynkowej 3 tys. 224 mieszkania, a w części społecznej 22 tys. 958 mieszkań. Część rynkowa Mieszkania Plus to program budowy mieszkań na zasadach rynkowych, mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności adresowany do osób posiadających zdolność czynszową; ta część programu realizowana jest przez PFR Nieruchomości.
Część społeczna to zintegrowany program wsparcia społecznego budownictwa czynszowego, który obejmuje program wsparcia inwestorów społecznego budownictwa czynszowego budujących mieszkania na wynajem lub mieszkania spółdzielcze lokatorskie dla osób o średnich dochodach, program wsparcia gmin współpracujących z innymi podmiotami przy tworzeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu dla osób o niższych dochodach oraz program wsparcia samorządów lokalnych i organizacji pożytku publicznego w zakresie budownictwa komunalnego i wspomaganego dla osób o najniższych dochodach.
pap, kkż.
Więcej na: prawo.pl