KATEGORIE
NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach, podaj swój e-mail:
e-mail:

Chcę zrezygnować

AKTUALNOŚCI

2022-07-05

Program Czyste Powietrze Plus rusza już 15 lipca 2022. Wypłata pieniędzy przed rozpoczęciem remontu i wyższa dotacja

Rusza program Czyste Powietrze Plus - 2 lipca 2022 poinformowała Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Najważniejsza zmiana to prefinansowanie inwestycji. W programie Czyste Powietrze Plus właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się dotację na wymianę kopciucha oraz ocieplenie domu otrzymają wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Dowiedz się więcej.

czytaj więcej »

2022-07-04

Senat poparł przepisy o cyfrowym dzienniku budowy

Senat jednogłośnie opowiedział się w czwartek za nowelizacją Prawa budowlanego, zgłaszając do niej poprawki. Umożliwi ona prowadzenie dziennika budowy oraz dokumentowanie przebiegu robót budowlanych w formie elektronicznej. Będzie to kolejny etap cyfryzacji formalności budowlanych, ale przewidywane jest pozostawienie możliwości prowadzenia dziennika papierowego.

czytaj więcej »

2022-07-01

Opłacalność fotowoltaiki - od 1 lipca 2022 nowy system rozliczeń! Czy fotowoltaika będzie bardziej opłacalna?

Opłacalność fotowoltaiki stanęła pod znakiem zapytania, odkąd obowiązuje nowy system rozliczeń prosumentów z dostawcami prądu net-billing, a rządowy program dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych został okrojony. Od kwietnia 2022 obserwujemy mniejsze zainteresowanie fotowoltaiką - liczba nowych zamówień spadła nawet o 90%. Czy to oznacza, że fotowoltaika przestała być opłacalna? Bynajmniej. Nie opłaca się nie mieć fotowoltaiki. Od 1 lipca 2022 wchodzi nowy system rozliczeń w net-billing.

czytaj więcej »

2022-06-30

Od 1 lipca nabywcy mieszkań lepiej chronieni, ale uderzy to ich po portfelach

Od piątku zmienią się zasady zakupu mieszkań oraz domów na rynku pierwotnym. Teoretycznie klienci deweloperów będą lepiej chronieni, ale za bezpieczeństwo mogą zapłacić wyższymi cenami mieszkań. Przez dwa lata też wielu deweloperów będzie budowało mieszkania na starych zasadach. Nowe przepisy pełne są też nieprecyzyjnych i niedookreślonych regulacji.

czytaj więcej »

2022-06-29

Wszystkie domy bez pozwolenia na budowę od 2023! Nowy pomysł rządu

Przy budowie domów jednorodzinnych nie będzie wymagane pozwolenie na budowę. Dotyczyć to będzie budynków niezależnie od ich powierzchni. Deregulację Prawa budowlanego zapowiedział 23 czerwca Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od przyszłego roku.

czytaj więcej »


pokaż więcej aktualności »

e-mail: hasło:
2022-02-22

25-lecie czasopisma Budownicto i Prawo

25 lat BIP

BIP

Szanowni Państwo!  

Kiedy 25 lat temu ukazał się pierwszy numer czasopisma „Budownictwo i Prawo”, nie sądziliśmy, że przez tyle lat będzie ono obecne na rynku wydawniczym. Okresowo jako dwumiesięcznik, później zaś już stale jako kwartalnik BiP był wydawany regularnie od 1997 r. Czasy się zmieniały, zarówno w obrębie technologii budownictwa, nowych materiałów, jak i w przepisach prawa zaszły liczne zmiany, które my jako Wydawcy staraliśmy się opisywać, komentować oraz przedstawiać Państwu w publikowanych artykułach.

Od początku dążyliśmy do tego, by poziom kwartalnika był jak najwyższy. Dbaliśmy o wyszukiwanie tematów artykułów związanych z aktualnymi problemami branży budowlanej, dobre przygotowanie merytoryczne wszystkich tekstów oraz o staranne wykończenie edytorskie BiP-u. Warto podkreślić, że przez 6 lat zamieszczaliśmy w BiP-ie wkładkę „W drodze do Europy”. W ostatnich latach „Budownictwo i Prawo” stało się punktowanym czasopismem naukowym, co sprawia, że jeszcze większą wagę przykładamy do jakości ukazujących się u nas artykułów, które są recenzowane – dzięki temu przekazywane w nich informacje są na wysokim poziomie merytorycznym.

W ciągu ostatnich dekad nawiązaliśmy współpracę z wybitnymi ekspertami i praktykami specjalizującymi się w różnych dziedzinach budownictwa. Mamy stały kontakt z uczelniami, instytutami, ministerstwami, izbami inżynierów budownictwa oraz stowarzyszeniami inżynierów (PZITB, PZITS). Nasze czasopismo jest pozytywnie oceniane przez reprezentantów wielu instytucji, takich jak Polska Izba Inżynierów Budownictwa czy Instytut Techniki Budowlanej. „Budownictwo i Prawo” regularnie obejmuje też patronatem medialnym liczne konferencje, targi czy sympozja naukowe. Bierzemy również czynny udział w pracach Komitetów Technicznych PKN.

Najważniejsze jest jednak dla nas niesłabnące zainteresowanie „Budownictwem i Prawem” wśród naszych Czytelników. Dziękujemy Państwu za pozytywne opinie i komentarze spływające do nas przy kolejnych numerach kwartalnika. Zawsze otwarcie przyjmujemy wszystkie sugestie na temat BiP-u, starając się, aby każdy numer był lepszy od poprzedniego.

Hasłem przewodnim pierwszych numerów „Budownictwa i Prawa” było zdanie: „Znając prawo – żyjesz spokojnie”. Obecnie towarzyszy nam motto: „Buduj zgodnie z prawem”. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by za pośrednictwem BiP-u nasi Czytelnicy mogli wcielać w życie powyższe hasła, m.in. dzięki pogłębianiu wiedzy i poszerzaniu wiadomości z zakresu prawa budowlanego i przepisów okolicznych – w czym z pewnością pomoże niniejsze czasopismo oraz publikowane w nim artykuły.

Z wyrazami wdzięczności i poważania

Ryszard Sobolewski i Janusz Wróblewski – Wydawcy


Inżynieria i Budownictwo list gratulacyjny

PIIB list gratulacyjny


ITB list gratulacyjny

601885039

POLCEN Sp. z o.o.

Telefon
601 885 039
e-mail
wydawnictwo@polcen.com.pl

Dojazd
zobacz mapę dojazdu
 
Adres
ul. Nowogrodzka 31 lok. 333
00-511 Warszawa