KATEGORIE
NEWSLETTER
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach, podaj swój e-mail:
e-mail:

Chcę zrezygnować

AKTUALNOŚCI

2020-02-18

Nowela prawa budowlanego uchwalona. Czeka na podpis prezydenta

13 lutego parlament skończył prace nad nowelizacją, która zmienia ponad 50 przepisów prawa budowlanego oraz ponad 15 innych ustaw. Nowe przepisy mają ułatwić realizację inwestycji. Po pięciu latach już nie da się podważyć pozwolenie na budowę, zmieni się definicja projektu budowlanego, będzie można bezpłatnie zalegalizować ponad 20-letnią samowolę.

czytaj więcej »

2020-02-17

Psychologia zarządzania projektami w budownictwie - nowe studia podyplomowe

Na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej uruchamiane są w kwietniu 2020 r. Studia Podyplomowe "Psychologia zarządzania projektami w budownictwie”.

czytaj więcej »

2020-02-14

Pompa ciepła a modernizacja kotłowni

Wymiana źródeł ciepła na czyste, ekologiczne i zaawansowane technologicznie to konieczność w czasach walki o poprawę jakości powietrza. Dlaczego przy modernizacji kotłowni warto zastosować pompę ciepła? Na co zwrócić uwagę przy wymianie starego kotła na nowoczesne urządzenie?

czytaj więcej »

2020-02-13

Prawo energetyczne powinno być uchwalone do 24 lutego

Państwa członkowskie Unii Europejskiej mają obowiązek transponować dyrektywę gazową w prawie krajowym do 24 lutego 2020 r. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, a o jej przyjęcie nasz kraj przez wiele lat mocno zabiegał na forum Komisji i Parlamentu Europejskiego. Zrealizować to mają zmiany w ustawie Prawo energetyczne.

czytaj więcej »

2020-02-12

Specjalny fundusz ma chronić nabywców mieszkań i domów

Powołany ma być Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, który ma poprawić skuteczność i efektywność ochrony nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Projekt nowelizacji odpowiednich ustaw został już zaakceptowany przez przez Stały Komitet Rady Ministrów.

czytaj więcej »


pokaż więcej aktualności »

e-mail: hasło:
2017-07-25

XX Jubileuszowa Konferencja IPB i PIIB

W Ośrodku Konferencyjnym GDDKiA w Józefowie 11–12 maja br. odbyła się konferencja pt. „Samorząd gospodarczy i zawodowy w kształtowaniu procesów inwestycyjnych w budownictwie”. Uczestniczyli w niej członkowie Izby Projektowania Budowlanego i Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Konferencję otworzył Ksawery Krassowski, prezes IPB. Wręczył statuetkę „Projekt Inżynierski roku 2017” za opracowanie dokumentacji projektowej Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Statuetkę oraz dyplom dla firmy PROCHEM S.A. odebrał Grzegorz Kobyłecki, dyrektor Oddziału PROCHEM Projekt. Złotą Honorową Odznakę PIIB z rąk Stefana Czarneckiego, wiceprezesa PIIB, otrzymał Kazimierz Staśkiewicz, przewodniczący Rady Koordynacyjnej Biur Projektowania.Fot. Piotr Rakowski

W pierwszym dniu zabrali głos przedstawiciele MIiB Anita Oleksiak i Błażej Korczak. Kolejnymi prelegentami byli: Grzegorz Mickiewicz z Ministerstwa Rozwoju, Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego, Bodgan Artymowicz z UZP. W trakcie dyskusji Kazimierz Staśkiewicz przedstawił historię i stan obecny określania cen za prace projektowe. 

W drugim dniu głównymi prelegentami byli prof. Zbigniew Kledyński, wiceprezes Krajowej Rady PIIB i Tadeusz Suwara, wiceprezes IPB. Prof. Z. Kledyński mówił, jak skutecznie realizować „Stanowisko XV Zjazdu samorządu zawodowego inżynierów budownictwa”. T. Suwara przedstawił zebranym trudności, jakie napotykają projektanci w procesie projektowania budowlanego oraz propozycje ich likwidacji w przygotowywanych regulacjach prawnych.

Miłosz Trukawka 

Źródło: http://www.inzynierbudownictwa.pl/ 

601885039

POLCEN Sp. z o.o.

Adres
ul. Nowogrodzka 31 
lok. 333
00-511 Warszawa
Telefon / Fax
tel.: 22 622 29 62, 22 622 16 61 
tel. 601 885 039
Dojazd
zobacz mapę dojazdu
 
e-mail
wydawnictwo@polcen.com.pl